فهرست طبقات
شنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۵:۳۲ ۲۳
طبقه بندی: اخبار اصلی
چچ
استفاده از ربات هوشمند به منظور بررسی دقیق کانال های جمع آوری آب های سطحی/ افزایش ایمنی کارگران خدمات شهری با استفاده از تکنولوژی های نوین

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خبرداد؛

استفاده از ربات هوشمند به منظور بررسی دقیق کانال های جمع آوری آب های سطحی/ افزایش ایمنی کارگران خدمات شهری با استفاده از تکنولوژی های نوین

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از به کارگیری ربات هوشمند به منظور بررسی کامل خصوصیات کانال های جمع آوری آب های سطحی شامل متراژ دقیق، شیب زمین، وضعیت موجود و... در کلان شهر مشهد خبرداد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با بیان این خبر اظهار کرد: در حال حاضر بیش از یک میلیون و 600 هزار متر کانال جمع آوری آب های سطحی در شهر مشهد وجود دارد که از این مقدار، بالغ بر 700 هزار متر کانال جمع آوری آب های سطحی به صورت سرپوشیده هستند که نگهداری و لایروبی آن ها یکی از مهم ترین اولویت‌ های معاونت خدمات شهری است زیرا کنترل و لایروبی مداوم این مسیرها می‌ تواند علاوه بر جلوگیری از آبگرفتگی معابر در هنگام بارش نزولات آسمانی، به حل مشکل ماندآب در کانال ها و رفع بوی نامطبوع کانال ها نیز کمک کند.

وی افزود: در همین راستا با همکاری یک شرکت دانش بنیان، ربات هوشمند بررسی وضعیت کانال های جمع آوری آب های سطحی کشور طراحی و ساخته شد و در حال حاضر در مرحله تست های مختلف و ارتقا ویژگی های آن هستیم. با استفاده از این روبات هوشمند می‌توان به آسانی وضعیت کانال های جمع آوری آب های سطحی در همه نقاط شهر را که به علت محدود بودن فضا، امکان بازدید مداوم را ندارند، بررسی کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: با توجه به این که تاکنون برای بازدید از این کانال ها از نیروی انسانی استفاده می شد و در برخی مواقع ممکن بود ایمنی کارگران خدمات شهری به خطر بیفتد، استفاده از این تکنولوژی جدید می تواند گامی مناسب در راستای افزایش ایمنی کارگران خدمات شهری، در کلانشهر مشهد باشد.

یعقوبی گفت: تهیه تصاویر ۳۶۰ درجه پانوراما، قابلیت تشخیص شیب بندی کانال ها و لوله های فاضلاب، ضد آب بودن و قابلیت حرکت در کانال ها با وجود آب و فاضلاب، قدرت پیمایش در مسیرهای صعب العبور، دارا بودن سیستم موقعیت یاب حرکتی، استفاده از بدنه ضد خوردگی و ضد زنگ زدگی و مانیتورینگ تصویر به صورت آنلاین، بخشی از امکانات این ربات هوشمند است.