فهرست طبقات
دوشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۳۷ ۲۶
طبقه بندی: اخبار اصلی
چچ
اجرای نورپردازی ویژه در محورهای خیابان امام رضا (ع) و کوهسنگی هم زمان با استقبال از بهار ۱۴۰۰

اجرای نورپردازی ویژه در محورهای خیابان امام رضا (ع) و کوهسنگی هم زمان با استقبال از بهار ۱۴۰۰

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد درحاشیه بازدید از منطقه۸ و برگزاری جلسه بررسی پروژه های شاخص فضای سبز، خدمات شهری و برنامه های پیش روی استقبال از بهار دراین منطقه، از اجرای نورپردازی ویژه در مسیرهای خیابان امام رضا (ع) وکوهسنگی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با بیان این مطلب، اظهار کرد: منطقه ۸ با توجه به قرارگیری در یکی از محورهای پرتردد شهر مشهد و حضور گسترده زائران و مجاوران رضوی از اهمیت ویژه‌ا ی در این کلانشهر برخوردار است و در حال حاضر روزانه بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع از عرصه این منطقه، توسط پاکبانان پرتلاش و خدمات شهری رفت و روب می‌ شود. وی افزود: مقابله با آب افتادگی ناشی از بارندگی‌ ها، یکی از برنامه ‌های ویژه این منطقه در حوزه خدمات شهری طی سال جاری بوده که تاکنون در این زمینه اقدامات مناسبی نظیر احداث مسیل چشمه پونه، احداث کانال های خیابان ثامن الائمه و محورهای فرعی آن، لایروبی مسیل زکریا، تعریض و لایروبی مسیل اقبال، بهسازی کانال جمع آوری آب های سطحی در تقاطع خیابان شهید ناصری با بولوار نماز و رفع نقص کانال های جمع آوری آب های سطحی زیر پل انقلاب و راستگرد آن، تنها بخشی از اقدامات این حوزه است.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: سال جاری هم زمان با استقبال از بهار ۱۴۰۰، محورهای خیابان امام رضا(ع)، خیابان کوهسنگی و میدان انقلاب به صورت ویژه ای نورپردازی خواهد شد تا منظر شبانه متفاوتی در این مناطق ایجاد شود.
یعقوبی تصریح کرد: در حوزه پروژه های فضای سبز این منطقه نیز، پیشرفت پروژه ها به صورت قابل قبولی در حال انجام است و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در جشنواره خانه بهار امسال، این منطقه میزبان حجم قابل قبولی از المان های بهاری خواهد بود.وی تاکید کرد: المان های ترکیبی با گل و گلجای های مختلف در نقاط گوناگون این منطقه به نحوی مستقر خواهد شد که از نظر بصری، زیبایی دو چندانی را به محیط شهری اضافه کند و با توجه به شیوع بیماری کرونا تلاش شده است تا المان های استفاده شده در جشنواره خانه بهار ۱۴۰۰، از حالت تعاملی خارج شده و بیشتر جنبه های بصری آن ها تقویت شود تا تجمع و حضور شهروندان در مجاورت این المان ها به حداقل برسد.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: المان‌های رسم دید و بازدید، گل وارونه، پیرمرد گل فروش، محراب گل، دید و بازدید مجازی، ماشین های نوستالژی، کودکان شاد، جشنواره حیوانات ارغوان بافی شده و ... تنها بخشی از المان های پیش‌بینی شده در استقبال از بهار منطقه ۸ خواهد بود.