فهرست طبقات
سه شنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۴ ۱۸
طبقه بندی: اخبار اصلی
چچ
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خبرداد؛

نصب ۹۲۰ آشیانه به منظور حمایت از پرندگان در بوستان های شهر

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خبرداد؛

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، از ساخت و نصب ۹۲۰ آشیانه ویژه پرندگان به منظور حمایت از تکثیر و حضور آن ها در بوستان های شهر مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد،مهدی یعقوبی با بیان این مطلب، اظهار کرد: در حال حاضر یکی از معیارهای اصلی پایداری و داشتن رویکرد سبز در کلان شهرهای دنیا، توسعه و تقویت خرد زیستگاه های شهری و حضور فعال گونه‌ های گیاهی و جانوری بومی در سطح شهرها و بهره گیری از خدمات اکوسیستمیک آن ها در مدیریت شهری است و خوشبختانه مدیریت شهری مشهد در سال های اخیر گام‌ های موثری در این زمینه برداشته است.
وی افزود: در همین راستا با توجه به اینکه حضور گسترده پرندگان در بوستان های شهری می‌ تواند در کنترل بیولوژیک آفات و کم شدن بسیاری از هزینه های روزمره نگهداری فضای سبز و کاهش استفاده از سموم شیمیایی در محیط های شهری تأثیرگذار باشد؛ ساخت و نصب آشیانه های پرندگان، آبخوری و دانخوری در بوستان‌های شهر در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: تاکنون بالغ بر ۴۷۰ آشیانه ویژه گنجشک و دیگر گونه ها با استفاده از ضایعات چوب ناشی از هرس درختان ساخته شده و در بوستان‌هایی نظیر وکیل آباد، ملت، پردیس، حجاب، طرق، غدیر و... نصب شده و کار نصب ۴۵۰ آشیانه دیگر نیز تا اواسط آذر ماه به اتمام خواهد رسید.
یعقوبی تاکید کرد: علاوه بر آشیانه ها، با توجه به اینکه در فصول سرد سال بسیاری از پرندگان با مشکل کمبود غذا و در طول سال با مشکلات کمبود منابع آبی مواجه هستند ۱۱۰ دانخوری و همچنین ۱۴۰ آبخوری ویژه پرندگان نیز تهیه و در نقاط مختلف شهر، باتوجه به ملاحظات اکولوژیک، جانمایی و نصب شده است.
وی ادامه داد: با توجه به آغاز فصل سرما و کاهش دسترسی پرندگان به غذا، از شهروندان مشهدی تقاضا می‌ شود، در راستای حمایت از این مخلوقات خداوندی تلاش کنند چرا که حمایت از پرندگان شهری تنها با همکاری و همراهی همه شهروندان امکان پذیر خواهد بود.