فهرست طبقات
یکشنبه, ۰۲ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۸ ۷
طبقه بندی: اخبار اصلی
چچ
آماده باش نیروهای خدمات شهری در پی تغییرات جوی پیش رو

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خبرداد؛

آماده باش نیروهای خدمات شهری در پی تغییرات جوی پیش رو

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از آماده باش نیروهای خدمات شهری در پی تغییرات جوی پیش رو خبرداد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خبرداد؛

آماده باش نیروهای خدمات شهری در پی تغییرات جوی پیش رو

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از آماده باش نیروهای خدمات شهری در پی تغییرات جوی پیش رو خبرداد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با بیان این مطلب، اظهار کرد: باتوجه به صدور اطلاعیه سطح نارنجی اداره کل هواشناسی ک اعلام هشدار درباره ورزش باد شدید لحظه ای و بارش رگباری باران به همراه رعد و برق و همچنین بارش تگرگ و برف طی ساعات پایانی امشب و فردا در سطح استان ۵۵ دستگاه ماشین بیل برف روب سنگین، ۸۵ دستگاه ماشین بیل برف روب نیمه سنگین و ۲۷دستگاه ماشین مینی لودر آماده سازی شده است.
وی افزود: علاوه بر این سه دستگاه لودر، ۲۵ دستگاه تانکر جهت رفع آبگرفتگی، ۱۶گریدر و ۸۳ دستگاه ماشین نمک پاش آماده سازی شده است.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: همچنین هزار و ۵۵۴ نفر نیروی کارگری برای امشب درحالت آماده باش قرار گرفته اند.
یعقوبی با بیان اینکه علاوه بر این سه هزار و ۳۷۳ نفر نیروی کارگری برای بامداد و صبح فردا در حالت آماده باش هستند، تاکید کرد: ۷۹ اکیپ نیز جهت رفع مشکلات سطوح شیبدار در نظر گرفته شده اند.
وی با بیان اینکه 500 نیروی آتش نشان به همراه ماشین آلات و تجهیزات مربوطه در 52 ایستگاه آتش نشانی و حوزه های فرماندهی و ستادی این سازمان در آماده باشه کامل هستند، تاکید کرد: این افراد و تجهیزات در حالت آماده باش هستند تا در صورت بروز حوادث احتمالی مرتبط به بارش نزولات جوی به شهروندان خدمت رسانی کنند.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: همچنین تمهیدات پیش بینی شده شامل آماده باشه تعدادی موتور پمپ خودمکش و پمپ های واریسکو برای رفع آبگرفتگی های احتمالی نیز است و این شرایط آماده باش تا برگشتن وضعیت جوی به حالت عادی ادامه دارد.
یعقوبی ادامه داد: شهروندان از پارک خودرو ها در زیر درختان و اماکن خطر آفرین و همچنین ترددهای غیرضروری در هنگام وزش شدید باد و بارش باران و حضور در مجاورت جویبارها کانال های فاضلاب که به ظاهر آرام بند خودداری کرده و از ورود به بستر مسیل ها رودخانه های فصلی حاشیه شهر مشهد پرهیز کنند و در صورت بروز حادثه با حفظ خونسردی با شماره تلفن ۱۲۵ تماس بگیرند.
وی ادامه داد: برابر بررسی های انجام شده از ساعت 24 امشب آماده باش فضای سبز برابر دستورالعمل عملیات زمستانه، بارش متوسط (از طریق مرکز بیسیم و همکاران ارزیاب) اعلام شد و در این راستا حدود ۱۵۰۰ نفر نیروی نگهبان، پارکبان، کارگر ساده در ۶۹ پیمان نگهداری فضای سبز مناطق، سه پیمان نگهداری دانش، گل ها، ریحانه سازمان پارک ها و چهار پیمان نگهداری کمربند سبز مشغول به فعالیت خواهند بود.
وی عنوان کرد: همچنین از ادواتی همچون ۱۵۰ دستگاه اره موتوری، بیش از دو هزار عدد پارو، ۸۰ دستگاه نیسان و خاور، ۱۰۰ دستگاه اره تلسکوپی، بیش از دو هزار و 500 عدد چوپ بلند جهت برف تکانی احتمالی استفاده خواهد شد.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: در این آماده باش بیشترین اقدام جهت برف روبی معابر اصلی بوستان های بزرگ، محلی و خطی و نظافت و پاکسازی برف روی مبلمان پارکی است و در صورت نیاز برف تکانی سبک سوزنی برگان انجام خواهد شد.
گفتنی است که هواشناسی خراسان رضوی با صدور هشدار سطح نارنجی از وزش باد شدید لحظه‌ ای همراه با رعد و برق و باد باران توام با تگرگ و امکان جاری شدن سیل و افت شدید دمای هوا و بارش برف در نقاط سردسیر و کوهستانی از عصر امروز شنبه در استان‌ های خراسان رضوی و برخی مناطق مشهد مقدس خبر داده است و اعلام کرده این وضعیت طی 72 ساعت آینده در سطح استان به تناوب ادامه خواهد داشت.